Kategorilere dön

Fiyat 22 TRY

Kampa Mehmet
Kampa Mehmet
çevrimiçi 3 yıl önce

Kayıtlı

26 Haziran 2019

Gönder

Bu kullanıcının diğer ilanları

Pakkens Manometre

7 Şubat 2023, 20:25

Bursa İli, Bursa

Fiyat 22 TRY

Favorilere ekle

ilan pakkens manometre

Condition

New

Privat person / Business

Privat person

Manometre çeşitleri %26 ya varan indirimle Kampa'da!

Hemen İletişime geç!

Manometre Nedir?

Manometre, sıvı gaz ve hava basıncı ölçümünü yapan bir alettir. U şeklindeki bir borudan meydana gelmektedir. Boru içerisinde bulunan sıvı, akışkanın uyguladığı basınca göre seviye değiştirerek sonucu yansıtır. İki koldaki seviye farkı önceden hazırlanan ölçekli bir cetvelde ölçülerek basınç bulunur.

Manometre Çeşitleri

Manometreler kendi içlerinde kuru ve gliserinli olmak üzere ikiye ayrılırlar. Gliserinli manometre, açık uçlu ve kapalı uçlu olmak üzere ikiye ayrılırlar. Açık uçlu manometrelerin bir kolu basıncı ölçülecek gaza bağlı diğer ucu ise atmosfere açıktır. Açık hava basıncı bu uca etki eder. Kuru manometre, içinde basıncı ölçülecek gazın bulunduğu kapla birleşmiş olan elastik ve metal bir müteşekkildir. Basınç yükselince boru kavisi düzelmeye çalışır ve uygun bir düzenle boru ucunun hareketi, göstergenin hareketine dönüştürülür.

Manometre Fiyatları

Manometreler 50mm, 63mm, 100mm, 160mm gibi boyutlarda bulunmaktadır. Boyutlarının farklı olduğu gibi arkadan, alttan ya da panotip modelleri de mevcuttur. Manometre fiyatları ise bu gibi durumlara göre farklılık göstermektedirler.

178110

64

Kampa Mehmet
Kampa Mehmet
çevrimiçi 3 yıl önce

Kayıtlı

26 Haziran 2019

Gönder

Gönder

Yorumlar

Yorumunuzu buraya yazın

Mesajın metni çok kısa, daha fazla kelime ekleyin

Gönder

Yorumlar: 0